Menu

Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos kelionės

 - aprašė Audronė ir ...

header photo

Kelionė į Šiaurės Lenkiją (Malborkas, Gdanskas, Sopotas, Gdynia) 

Gdanskas2007 m. balandžio 21-22 d. grupė bajorų išvyko į Šiaurės Lenkiją. Kelionės metu aplankyta Malborko pilis, Gdanskas, Sopotas, Gdynia.
Lietuvoje išvažiuojant buvo šalta, lietinga ir vėjuota, o nuvykus į Lenkiją oras buvo nuostabiai saulėtas. Saulės apšviesta XIII amžiaus Malborko pilis atrodė įspūdingai. Ji niekada nebuvo užimta ir apsiaustyje galėjo atsilaikyti du metus ir daugiau. Pilies viduje yra ir malūnas, gėlas vanduo ir kiti pragyvenimui būtini atributai. Iš pilies nuvykome į Gdanską. O vakare įvyko iškilmingas oficialus susitikimas su Lenkijos bajorų sąjungos nariais:

Witold Forkiewicz h. Sas-Lenkijos, Lenkijos bajorų sąjungos Tarybos narys
Marcin Forkiewicz h. Sas-Lenkijos, Lenkijos bajorų sąjungos Tarybos narys
Barbara Thun h. Thun - Gdansko skyriaus Tarybos narė
Wiktor Chodkowski h.Ostoja - Gdansko skyriaus Tarybos narys
Regina Klima z d.Sachno h. Radwan - Gdansko skyrius
Marcin Michal Wiszowaty h.Pierzchala - Lenkijos bajorų sąjungos vadas
Andrzej Kopec h.Kroje - Lenkijos bajorų sąjungos Gdansko skyriaus vadas
Jadwyga Kopec z d.Stolyhwo h.Szeliga - Lenkijos bajorų sąjungos Tarybos narys

     Tai pirmas toks oficialus ir širdingas Lietuvos bajorų karališkos sąjungos ir Lenkijos bajorų sąjungos atstovų susitikimas. Lietuvos bajorus atstovaujantys senatoriai buvo pasipuošę senatorių regalijomis. Atsivežė didelį foto archyvą, kurį rodė per kompiuterį. Atvežė Dolskio, Šabaniausko įrašų. Buvo įteikta specialiai šiam susitikimui išausta juosta, didelis šakotis ir lietuviškas gėrimas „Žalgiris“. Padovanotas koklis iš Valdovų rūmų kolekcijos. Visi bajorai bendravo pristatydami savo giminės herbą ir istorijas. Tai išties labai įdomiai skambėjo. Kalbos problemų nebuvo, nes daugelis lietuvių puikiai supranta lenkiškai, o vertėjauti padėjo LBKS atstovė Lenkijoje p.Ilona Sapinska. Patiekti nacionaliniai lenkiški patiekalai. Vakarui įsisiūbavus vadas Kęstutis Ignatavičius visus nudžiugino savo dainavimu. Taigi Lietuvos delegacija pasirodė išties aukštumoje! Lenkijos bajorai gegužės pabaigoje nori aplankyti Lietuvą.

1

2

34

     Kitą dieną, sekmadienį, saulė kvietė mus džiaugtis nuostabiais Sopoto vaizdais. Jūra ir dangus buvo vienos spalvos! Danguje nei debesėlio ir vėjelis nedrįso mūsų liesti. Sopotas paliko neišdildomą įspūdį. Kiekvienas namas nepakartojamas ir su nuostabiai jaukiomis medinėmis verandomis. Sopote yra ilgiausias medinis tiltas Europoje – 511m. Ant tilto uždrausta rūkyti. Juo labai mėgsta pasivaikščioti tiek svečiai, tiek vietos gyventojai.

     Gdansko istorija, architektūra, skulptūros, namų spalvos, mažos kavinukės ir garuojančio karšto šokolado, kavos kvapas ..... Saulės atokaitoje puiku paskanauti gero lenkiško alaus „Žyviec“. Visa tai paliko pačius puikiausius įspūdžius. Visą sekmadienį mus lydėjo Lenkų bajorų sąjungos narė, profesionali gidė Barbara Thun. Ji nenuilstamai pasakojo įdomiausias miestų istorijas.

Visą kelionė praėjo labai sklandžiai ir šiltai. Susitikimas su lenkų bajorais buvo pirmas rimtas žingsnis mūsų artimesniam, glaudžiam ir dažnesniam bendravimui.

Daiva Andriulienė
Nuotraukos Elonos Varanauskienės